Президент Володимир Зеленський заявив, що на програму кредитів для малого і середнього бізнесу під 3-5% планується виділити до 30 мільярдів.

Про це він повідомив у відеозверненні. korupciya.com

Загрузка...

“Перш за все, це програма кредитів для малого та середнього бізнесу під 3-5%. Розуміємо, що є підприємці, які не працювали під час карантину, а отже, не зможуть показати банку дохід. Незважаючи на це, вони отримають необхідні гроші, тому що гарантом виступить держава”, – заявив президент.

Зеленський зазначив, що додатково 6 млрд спрямовані на збільшення мінімальної допомоги по безробіттю, а також на допомогу роботодавцям, які через коронавірус зупинили свою діяльність.

“Вони зможуть отримати від держави компенсацію для виплати зарплат своїм працівникам”, – пояснив Зеленський.

Окрім того ми не погли залишити осторонь позицію медиків та не згадати про скандал, на який вже відреагував міністр охорони здоров’я.

Заробітна плата для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус, має бути підвищена до 300 відсотків. У міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) відреагували на повідомленні про відсутність виплат.

Максим Степанов, голова відомства, заявив, що такі сигнали вивчатимуться. Про це він повідомив на брифінгу 2 травня.

Чиновник надіслав листи керівникам облдержадміністрацій. В них сказано, що на місцях варто перевірити інформацію щодо відсутності підвищених виплат тим медикам, які лікують пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Очільник МОЗ повідомив, що усі необхідні кошти було відправлено. Проблеми могли виникнути тільки на місцях. Маніпуляції щодо перерахування «погодинно або ще якось» він назвав недопустимими речами: «виплати мають здійснюватися в повному обсязі».

Окрім того, Міністерство охорони здоров’я веде перемовини з міжнародними організаціями, через які Україна закуповує за державний кошт ліки для хворих на онкологію, ВІЛ, СНІД, гепатит, гемофілію та інші захворювання, про зміну умов закупівель.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Що стосується закупівлі в міжнародних організаціях (лікарських засобів, які закуповуються за державні кошти для хворих на онкологію, ВІЛ, СНІД, гепатит, гемофілію та інші захворювання – ред.), то відбувається зміна алгоритмів. Розпочинаються перемовини із міжнародними організаціями, через які на сьогоднішній день відбувається закупівля лікарських засобів. Їх три такі організації. Я думаю, що ми в змозі будемо почати купувати на умовах, які будуть більш вигідні Україні», – заявив Степанов.

Окрім того, як зазначають джерела в ОП. Зеленський постійно щовечора моніторить ЗМІ, і дивиться чи йому доповідають реальний стан речей. Президент більше не має наміру слухати що все в порядку, насправді ж ситуації моментами критичні.

Загрузка...